Blog > Komentarze do wpisu

Ukryty skarb...

Ukryty skarb to moje wolne tłumaczenie oryginalnej angielskiej nazwy koktajlu Buried Treasure, w którym dominującym składnikiem jest likier migdałowy- Amaretto.
Historii powstania tego drinka niestety nie udało mi się odnaleźć, ale ciekawa jest legenda dotycząca jednego z jego składników, a zarazem najsłynniejszego chyba z likierów migdałowych - Disaronno. Głosi ona, że oryginalny przepis, pochodzący z 1525 roku, został przekazany jednemu z uczniów szkoły Leonarda da Vinci – Bernardino Luini przez młodą właścicielkę zajazdu w Saronno, znajdującego się w okolicach Mediolanu, w którym zwykli zatrzymywać się na nocleg pielgrzymi w drodze do miasta. Oberżystka pozowała do jednego z obrazów Bernardino i zakochawszy się w nim, postanowiła zdobyć jego serce obdarowując go przygotowanym specjalnie dla niego likierem na bazie koniaku, migdałów i tajemniczego składnika. Likier nazwała Disaronno i podarowała przepis malarzowi. Przepis był pilnie strzeżonym sekretem rodziny i dopiero w 18-tym wieku zaczęto wykorzystywać go komercyjnie.
Wiec jeśli chcecie zdobyć czyjeś serce... panie, panowie... wiecie juz, co zrobić;)

skarb

Przepis na koktajl jest następujący (1 osoba):

25 ml  likieru Amaretto (np. Disaronno)
25 ml  likieru Kahlua
150 ml soku pomarańczowego

Sposób przyrządzenia:

Składniki wlać do wypełnionego do połowy kostkami logu shakera i solidnie wymieszać. Następnie przecedzić przez sitko do wysokiej szklanki wypełnionej kostkami lodu.

alkoholowy skarb

środa, 07 września 2011, m0rt1m3r
Print Friendly and PDF

Polecane wpisy

Komentarze
2011/09/07 14:52:17
Drink może nie prezentuje się jakoś bardzo oszałamiająco, ale za to super smakuje! Jest raczej słodki i bardzo aromatyczny. Jesli ktoś lubi marcepan powinien mu skakować:) Bardzo polecam:)
-
2011/09/07 14:59:22
To cos dla mnie:)
-
2011/09/07 17:55:08
Świetny na rozgrzewkę zwłaszcza w taki chłodny dzień jak dzis u mnie :)
-
2011/09/07 20:43:42
Chętnie sięgnęłabym po ten ukryty skarb:)
-
2011/09/08 10:19:54
tylko 3 składniki i taka ładna kolorystyka..Instagram

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

If you have any problems with the recipe or the translation don't hesitate to contact me via email caketimeblog@gmail.com or just add a comment

STRONA GŁÓWNA

Kopiowanie i rozpowszechnianie tekstów i zdjęć bez zgody autorki jest zabronione

PustaMiska - akcja charytatywna

my foodgawker gallery

Wykrywacz smaku - www.wykrywacz-smaku.pl - moja galeria

Durszlak.pl

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi